Konica Minolta

tel. 511 055 077

Develop
Drukarka laserowa czy atramentowa? Sprawdź, na jaką się zdecydować
Menu
  • Banner 2
  • Banner 1
  • Banner 3

Serwis i eksploatacja: Konica Minolta, Develop, Canon, Olivetti, Utax, Kyocera Mita, Ricoh, nashuatec, Toshiba, Samsung, Sharp, OCE, HP, Panasonic, Xerox

Drukarka laserowa czy atramentowa? Sprawdź, na jaką się zdecydować

Drukarka laserowa czy atramentowa? Sprawdź, na jaką się zdecydować

Chyba każdy zgodzi się z faktem, że drukarka to podstawowe urządzenie, jakie znajduje swoje zastosowanie zarówno w zaciszu domowym, jak i wszystkich biurach. Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że jest to podstawowe urządzenie, bez którego wykonanie wielu czynności byłoby praktycznie niemożliwe. Nie ma się czemu dziwić, w końcu postęp technologiczny zdecydowanie ułatwia wiele prac, szczególnie tych biurowych. Co więcej, innowacyjna technologia przyczyniła się do powstawania dwóch rodzajów drukarek: laserowej oraz atramentowej. Ich różne parametry oraz działanie daje każdemu zainteresowanemu, możliwość wyboru tej najlepiej dopasowanej do wymagań. Właśnie dlatego pojawia się kluczowe pytanie – jaka drukarka laserowa czy atramentowa sprawdzi się najlepiej? Odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule! Zapraszamy do czytania!

 

Dowiedz się, czym się różni drukarka atramentowa od laserowej i zobacz, jakiej potrzebujesz

Drukarka to urządzenie, które bez dwóch zdań musi znaleźć się w każdym biurze. Drukowanie wielu dokumentów niesie za sobą konieczność posiadania jednego z najlepszych urządzeń wyróżniającego się niezawodnością. Tylko wtedy zyskasz pewność, że nie zawiedzie Cię w najmniej odpowiednim momencie! Wyprawa do sklepu po drukarkę może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Na sklepowych półkach znajdziesz zarówno drukarki laserowe oraz atramentowe. Chcesz wiedzieć, którą wybrać? Najpierw sprawdź, czym się różni drukarka atramentowa od laserowej! Pierwszą cechą, jaką możemy wymienić, jest przede sposób działania. Drukarka atramentowa działa z wykorzystaniem tuszu, a z kolei laserowa wykorzystuje toner. Czy ma to wpływ na jakość wydruku? Powszechnie uważa się, że tak. Co więcej, wiele osób stwierdza, że druki laserowe o wiele dłużej zachowują swoją nienaganną trwałość, a tym samym czytelność. Oczywiście musisz mieć świadomość, że sposób drukowania wpływa również na ogólne koszty eksploatacji urządzeń wielofunkcyjnych.

 

Jaka drukarka laserowa czy atramentowa? Poznaj zalety obu modeli

Zastanawiając się na wyborem drukarki, należy najpierw poznać zalety, jakie posiada pierwotna, klasyczna wersja, czyli drukarka atramentowa. Główną zaletą jest przede wszystkim atrakcyjna cena. Nie musisz przepłacać, aby w cenie dostępnej na każdy portfel znaleźć urządzenie wyróżniające się wysoką jakością wykonania. Kolejnym aspektem związanym z wydatkami są także znacznie niższe ceny tuszy niż w przypadku tonerów laserowych. Z pewnością przeważającą zaletą jest także możliwość kolorowego wydruku, jaką posiada drukarka atramentowa. Na rynku pojawiają się kolorowe drukarki laserowe, jednak są one rzadko spotykane, a także ich cena jest dużo wyższa.

 

Drukarki laserowe od pewnego czasu cieszą się coraz większą popularnością. Ich pojawienie się na rynku było z pewnością nowością technologiczną, która zrewolucjonizowała świat wydruków. Jakie korzyści daje jej wykorzystanie? Na największe uznanie zasługuje szybkość drukowania. Urządzenie to zaledwie w ciągu minuty jest w stanie wydrukować od kilku do kilkudziesięciu stron, zachowując przy tym nienaganną jakość wydruku niemalże pod każdym względem. Co więcej, tonery laserowe doskonale sprawdzają się przy dużej ilości wydruków! Warto zaznaczyć, że w odróżnieniu od tuszy stosowanych w drukarce atramentowej ich wymiana może być wykonywana znacznie rzadziej. Drukarka laserowa ze względu na szybkość drukowania oraz trwałość tonerów znacznie lepiej sprawdzi się przy zastosowaniu biurowym, gdzie istnieje konieczność drukowania wielu dokumentów. Atramentowe wersje są aktualnie najchętniej wybierane do zastosowania domowego.

 

Drukarka atramentowa czy laserowa? Zobacz, jakie aspekty należy wziąć pod uwagę przy wyborze

Same zalety urządzeń to za mało, aby wiedzieć, które sprawdzi się najlepiej. Przede wszystkim pod uwagę musisz wziąć przeznaczenie sprzętu, czyli inaczej mówiąc, gdzie będzie wykorzystywane oraz jakie ilości wydruków planujesz.

 

Krok pierwszy – oceń szybkość drukowania

Tak jak wspominaliśmy, drukarka laserowa wyróżnia się o wiele sprawniejszym działaniem. Jeśli jednak planujesz zakup drukarki domowej, bądź używanej raz na jakiś czas do wydrukowania zaledwie paru kartek drukarka atramentowa może być bardziej opłacalnym wyborem, głównie ze względu na niższe koszty eksploatacyjne. Co więcej, na rynku już coraz częściej można spotkać nowocześniejsze drukarki atramentowe, które szybkością powoli zaczynają dorównywać laserowym wersjom. Pamiętaj, że szybkość urządzenia z łatwością ocenisz, porównując ilość drukowanych stron na minutę. Z pewnością ten parametr jest najważniejszy, dla osób szukających drukarki do biura.

 

Krok drugi – pamiętaj, że jakość wydruku ma znaczenie

Niezależnie od tego, gdzie wykorzystywane jest urządzenie wielofunkcyjne laserowe czy atramentowe, wygląd wydruku odgrywa priorytetową rolę. Niewyraźny bądź wyblakły nadruk nie tylko wygląda nieatrakcyjnie, to dodatkowo często utrudnia przeczytanie całego dokumentu. Zapewne zastanawiasz się w takim razie, skąd wiedzieć, jaką jakością wyróżnia się konkretny model drukarki. Tutaj pod uwagę wziąć m.in. rozdzielność sprzętu, ale nie tylko! Bez znaczenia nie pozostaje również papier! Pamiętaj, że każda drukarka ma określone, jakiej grubości materiał papierniczy należy wybierać do drukowania. Nie zastosowanie się do tego może skutkować uszkodzeniem urządzenia, a tym samym jego kosztowną naprawą.

 

Krok trzeci – urządzenie wielofunkcyjne, czyli kiedy sama drukarka to za mało

Stojąc przed dylematem: drukarka laserowa czy atramentowa musisz również ocenić jego wielofunkcyjność. Mowa tutaj o dostępności skanera oraz ksero. W wielu przypadkach sama drukarka może okazać się niewystarczająca. Warto przed dokonaniem zakupu dokładne zastanowić się nad czynnościami, jakie będziesz realizował.

 

Krok czwarty – sprawdź obciążenie drukarki i poznaj jej wytrzymałość

Obciążenie drukarki to nic innego, jak parametr określający maksymalną liczbę wydruków. Po jego przekroczeniu szybkość drukowania może ulec wydłużeniu. Wartość ta jest szczególnie ważna dla osób używających drukarkę niemalże codziennie do drukowanie dużej liczby dokumentów. Zależność tutaj jest bardzo prosta – im większe obciążenie, tym dłuższa żywotność drukarki.

A co jeśli chcesz drukować kolorowe grafiki, a nawet zdjęcia? Zdecydowanie Twój wybór powinien paść na drukarkę atramentową! W drukarkach laserowych bardzo często druk na grubszym papierze jest niemożliwy. Podejmując decyzję, jaka drukarka laserowa czy atramentowa będzie najlepszą odpowiedzią na Twoje potrzeby, rzetelnie weź pod uwagę każdy opisany przez nas parametr określony przez producenta. Pozwoli Ci to na zakup wytrzymałego oraz niezawodnego urządzenia na długie lata.

 

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe czy atramentowe? Powołaj się na wieloletnią wiedzę ekspertów

Nie możemy zapomnieć o jeszcze jednej ważnej rzeczy, a mianowicie pamiętaj, aby wybierać tylko i wyłącznie renomowanych producentów oraz sprzedawców posiadających w swoim asortymencie sprawdzone urządzenia do drukowania. Dzięki temu zyskasz pewność, że nie przepalasz budżetu na niskiej jakości sprzęt psujący się zaledwie po tygodniu użytkowania. Właśnie dlatego nasza firma Telcop wyposażyła asortyment w wysokiej jakości drukarki atramentowe oraz laserowe posiadające dodatkowe funkcje skanera, a także ksero. Oferujemy sprzedaż nowych, jak i używanych urządzeń, które przeszły profesjonalny przegląd techniczny. Dzięki temu zyskujesz pewność, że wybrana drukarka laserowa czy atramentowa doskonale spełni Twoje wymagania! Co więcej, dla wszystkich zainteresowanych świadczymy również profesjonalne usługi serwisowania. W ramach usługi wykonujemy regularne przeglądy, a także szybką i sprawną wymianę zużytych części. Z nami zyskujesz pewność, że drukarka każdego dnia będzie bezbłędnie stawała na wysokości zadania!

 

Jakie urządzenie wielofunkcyjne laserowe czy atramentowe wybrać? Zdecyduj się na wynajem i przetestuj funkcjonalność obu

Naszym głównym celem jest jak najlepsze spełnianie wymagań wszystkich Klientów. Dokładamy wszelkich starań, aby nasza oferta była jak najbardziej elastyczna. Jeśli nie chcesz od razu decydować się na zakup urządzenia, mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie, a mianowicie wynajem drukarek! Usługę kierujemy zarówno do Klientów biznesowych, jak i indywidualnych mających ograniczony budżet lub potrzebujących drukarki tylko i wyłącznie na określony czas. Zapewniamy atrakcyjną wycenę oraz dostęp do jak najnowszych technologicznie urządzeń. Co więcej, nasza elastyczność widoczna jest również w terminie, na jaki możesz wypożyczyć urządzenie. Ty przedstawiasz nam swoje potrzeby oraz oczekiwania, a my zajmujemy się formalnościami. Postaw na nasz profesjonalizm i wieloletnie doświadczenie w branży! Zapewnimy Ci wysokiej jakości urządzenie w jak najlepszej cenie, abyś bez najmniejszych problemów mógł wykonać wszystkie swoje wydruki! Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi fachowcami, którzy przedstawią Ci ofertę!

 

Drukarka laserowa czy atramentowa – najczęściej zadawane pytania

 

1. Która drukarka laserowa czy atramentowa wymaga regularnego korzystania?

Drukarka atramentowa! Tusze mają tendencję do zasychania, jeśli są długo nieużywane. Przy sporadycznym drukowaniu lepszym wyborem może okazać się drukarka laserowa.

 

2. Czy drukarka laserowa również może drukować w kolorze?

Tak, jednak takiej możliwości nie mają wszystkie modele. Przed zakupem lub wynajmem sprawdź właśnie ten parametr! Wysoka jakość, jaką wyróżniają się drukarki laserowe kolorowe, sprawiają, że świetnie znajdują swoje zastosowanie zarówno w biurach, szkołach, jak i domach.

 

3. Jaka drukarka atramentowa czy laserowa lepiej sprawdzi się do domu?

Biorąc pod uwagę koszty eksploatacji, nasz wybór padłby na drukarkę atramentowa. Jej wydajność oraz sprawność działania jest wystarczająca do prywatnych wydruków domowych. Dodatkowo musimy zaznaczyć, że jej utrzymanie nie wymaga dużych nakładów pieniężnych!

 

przewiń do góry

Telcop rozwiązania dla biznesu, tel. 511 055 077, 02-486 Warszawa Al. Jerozolimskie 214

Copyright: Telcop

Projekt i wykonanie: StudioGS