Konica Minolta

tel. 511 055 077

Develop
Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jaki papier będzie najlepszy do Twojej drukarki | Telcop
Menu
  • Banner 2
  • Banner 1
  • Banner 3

Serwis i eksploatacja: Konica Minolta, Develop, Canon, Olivetti, Utax, Kyocera Mita, Ricoh, nashuatec, Toshiba, Samsung, Sharp, OCE, HP, Panasonic, Xerox

Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jaki papier będzie najlepszy do Twojej drukarki

Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jaki papier będzie najlepszy do Twojej drukarki

Kupno bądź wynajem pierwszorzędnej klasy drukarki od renomowanego producenta to zaledwie połowa sukcesu w drodze do efektywnej oraz niczym niezakłóconej pracy. Żeby być stuprocentowo zadowolonym z dokonanego wyboru, należy jeszcze zwrócić szczególną uwagę na kupno dobrej jakości materiałów eksploatacyjnych. Za jeden z najważniejszych uważa się papier. Jeśli nie wiesz, który warto wybrać, przeczytaj przygotowane przez nas vademecum wiedzy. Jako doświadczeni specjaliści podpowiadamy, jaki papier do drukarki powinien znaleźć się na Twojej checkliście z zakupami. Rodzaj, gramatura, format i zastosowanie – wszystkie informacje od teraz masz pod ręką. Telcop zaprasza!

 

Jaki papier do drukarki warto wybrać? Zwróć swoją uwagę na jego rodzaj

Zanim zgłębimy się w szczegóły, ważne techniczne informacje oraz pełną charakterystykę takich produktów, musimy podkreślić, że niezwykle ważne w przypadku kupna papieru do drukarek jest jego finalne zastosowanie. Inną ryzę zamówisz dla druku dokumentów biurowych, inną do stricte fotograficznych zadań a jeszcze inną do produkowania chociażby naklejek firmowych. Szukając odpowiedzi na pytanie, jaki papier do drukarki wybrać, zwróć uwagę właśnie na tego typu aspekt. Aktualnie możemy wymienić podstawowe grupy:

 

➥ papier do drukarki użytku codziennego

➥ papier do drukarki fotograficzny

➥ papiery do drukarki specjalistyczne

 

Perfekcyjne dopasowanie materiału eksploatacyjnego do finalnego zastosowania nie tylko wpłynie na jakość oraz efektywność codziennej pracy, ale także na Twoje finanse. Najmniejszym stopniem obciążenia budżetu będzie papier do użytku codziennego. Jest on również najbardziej uniwersalny w biurach oraz gospodarstwach domowych. Nieco więcej zapłacisz za papier fotograficzny oraz specjalistyczny. Takie ryzy służą jednak do konkretnych zadań. Nie wydrukujesz na nich chociażby dokumentów bądź umów. Szczegóły poznasz jednak w dalszej części naszego artykułu.

 

Papier do użytku codziennego. Poznaj wszystkie najważniejsze informacje

Jak już sama nazwa wskazuje, tego typu ryzy najlepiej sprawdzają się w przypadku druku różnego rodzaju codziennych dokumentów. Może być to umowa, raport dla Klienta lub nawet notatki dla dziecka do szkoły. Taki papier stosuje się przeważnie w drukarkach atramentowych, jednak jeżeli zależy Ci na regularnej pracy i obniżonych kosztach eksploatacyjnych, śmiało możesz skorzystać z papieru do użytku codziennego również w drukarkach laserowych. To zdecydowanie najtańsza wersja tego typu materiału, ale warto podkreślić, że występuje on w przynajmniej kilku rodzajach. Różnią się one preferowanym przez urządzenie rodzajem pracy lub gramaturą. Dla atramentowych drukarek polecamy papier, którego gramatura wynosi maksimum 80g/m2. Zapewnia to doskonałą jakość, przystępną cenę oraz dostępność praktycznie w każdym sklepie specjalistycznym bądź też papierniczym. Co ważne, kartka 80g/m2 stanowi też bezpieczeństwo dla samego sprzętu. Problem zacinania się nieodpowiednio dobranego papieru w drukarce, wbrew pozorom, jest powszechny.

 

Podana wcześniej gramatura 80g/m2 dobrze sprawdzi się również w drukarkach laserowych. Jeśli chcesz jednak uzyskać nieco lepszą jakość wydruku na sprzęcie z tonerami, warto kupić już nieco lepszy papier do maksymalnej gramatury 120g/m2. Tym bardziej, jeżeli mówimy o drukowaniu w kolorze. Sprzęt laserowy potrzebuje wówczas nieco grubszej kartki papieru.

 

Dla osób nadal zastanawiających się, jaki papier do drukarki atramentowej i jaki papier do drukarki laserowej zamówić, stworzono jeszcze propozycję całkowicie uniwersalnego rozwiązania. Należy jednak pamiętać, że ze względu na dopasowanie do każdego rodzaju drukarki nie będzie ono tak dobrym wyborem, jak dedykowana ryza papieru. Z punktu widzenia doświadczonych specjalistów, odradzamy Ci taki zakup. Mimo olbrzymiej powszechności oraz konkurencyjnych cen, dużo lepiej zainwestować w papier, którego gramatura i zastosowanie przyniesie najwięcej korzyści.

 

Chcąc drukować zdjęcia postaw na specjalny papier fotograficzny

Każdy kto chociaż raz próbował wydrukować zdjęcie na drukarce atramentowej lub laserowej doskonale wie, że to niezwykle trudne zadanie. Zbyt niska gramatura papieru oraz zdecydowanie większe zużycie atramentu bądź tonera sprawia, że tego typu rezultat będzie daleki nawet od tych najmniej wygórowanych oczekiwań. Jaka gramatura do drukarki o zastosowaniu fotograficznym jest przez nas polecana? Tu papier powinien posiadać od minimum 120 g/m2 do nawet 450 g/m2. Dość spory rozstrzał, dlatego rekomendujemy użycie papieru fotograficznego min. 230 g/m2. To wtedy możesz oczekiwać bardzo dobrej jakości drukowanych przez Ciebie zdjęć bez względu na kolorystkę i szczegółowość. Istotną kwestią pozostaje zadecydowanie o wykończeniu ryz do fotograficznego zastosowania. Popularne sklepy oferują bowiem papier matowy, satynowy bądź z połyskiem w najróżniejszych formatach. Ten ostatni zagwarantuje Ci efekt niczym z dawnych lat, gdzie wywoływano kliszę w zakładach fotograficznych. Dobrej klasy drukarka w połączeniu z odpowiednio dobranym papierem sprawi jednak, że tego typu miejsca odejdą w zapomnienie a każdy użytkownik będzie mógł wydrukować swoje foto-wspomnienia w domowym zaciszu.

 

Przedstawiamy rodzaje i charakterystykę papieru specjalistycznego do drukarki

Artystyczny, samoprzylepny czy chociażby termosublimacyjny – tak wyglądają najpopularniejsze rodzaje papieru specjalistycznego. Jest on zdecydowanie droższy od papieru codziennego. Również jego zakup będzie kosztowniejszy od papieru fotograficznego. Nie ma się jednak czemu dziwić. Tu mowa o zupełnie innym zastosowaniu. Za chwilę przedstawimy Ci wszystkie szczegóły:

papier do drukarki samoprzylepny – idealny do tworzenia wszelkiego rodzaju etykiet czy też naklejek. Wykorzystasz go zarówno w drukarce atramentowej, jak i drukarce laserowej.

papier artystyczny do drukarek – to ryzy wykorzystywane przeważnie podczas drukowania dyplomów, wizytówek, zaproszeń oraz ważnych dokumentacji potwierdzających kwalifikacje. Charakteryzuje się wysoką gramaturą, przeważnie w granicach 200-400 g/m2 oraz stosowaniem w drukarkach atramentowych.

papier termosublimacyjny – wymaga użycia specjalnej drukarki termosublimacyjnej i służy do drukowania wysokiej jakości fotografii. Przeważnie wykorzystuje się go przez profesjonalistów w pracowniach, drukarniach oraz innych tego typu miejscach.

 

Jaki papier do drukarki będzie najlepszym wyborem - podsumowanie

Śmiało można stwierdzić, że po lekturze naszego vademecum wiesz już wszystko o papierze do drukarek. Powiedzieliśmy Ci, jaka gramatura papieru do drukarki będzie idealna. Wykonaliśmy nawet odpowiedni podział na konkretne zastosowania oraz przedstawiliśmy pełną charakterystykę. Nic, tylko pędzić do sklepu i zamówić odpowiednią ryzę. Musisz wiedzieć, że wynajem drukarek w naszej firmie Telcop gwarantuje Ci również zaopatrzenie w niezbędne materiały eksploatacyjne. I mowa tutaj nie tylko o tuszach i tonerach, ale także o papierze. Powołaj się na doświadczenie zatrudnianych przez nas ekspertów. Doskonale wiemy, jaki papier do drukarki będzie dla Ciebie najbardziej przydatny i dostarczymy rozwiązania spełniające oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających Klientów. Dzięki temu zaopatrzysz się nie tylko w pierwszorzędnej klasy sprzęt, ale również unikniesz dodatkowych opłat eksploatacyjnych oraz sprawisz, że codzienna praca będzie charakteryzowała się najwyższym poziomem wydajności.

 

FAQ – PYTANIA I ODPOWIEDZI

 

#1 Jaki papier do drukarki wybrać, aby nie spowodować awarii urządzenia?

Sekretem bezpieczeństwa w tym przypadku będzie użycie papieru o konkretnym zastosowaniu i odpowiedniej gramaturze. W innej sytuacji, zbyt „ciężki” papier może spowodować zacięcie się w środku urządzenia i konieczność serwisowego otworzenia drukarki.

 

#2 Jaki papier wybrać do drukarki atramentowej, jeżeli chcę drukować zdjęcia?

Dla najlepszego efektu rekomendujemy specjalny papier fotograficzny. Posiana od doskonale dobraną gramaturę, pozwalającą uniknąć efektu przebicia kartki. Drukowanie zdjęć na zwykłym papierze w drukarce atramentowej z pewnością nie pozwoli uzyskać zadowalającego efektu.

 

#3 Jaki papier do drukarki kupić, żeby nie przepłacić?

W pierwszej kolejności nie powinno się sugerować ceną. Papier o niskiej gramaturze do druku dokumentów będzie o wiele tańszym rozwiązaniem od papieru fotograficznego i specjalistycznego. Musisz jednak brać pod uwagę finalne zastosowanie drukarki. W każdej z dostępnej opcji masz możliwość wyboru droższych i tańszych alternatyw.

 

 

 

przewiń do góry

Telcop rozwiązania dla biznesu, tel. 511 055 077, 02-486 Warszawa Al. Jerozolimskie 214

Copyright: Telcop

Projekt i wykonanie: StudioGS